Polski Klub Stereoskopowy › Forum › Stereoskopia › Techniki i sztuczki › Praca na temat technologii 3D#1
Polski Klub Stereoskopowy    
Toggle Blocks .:: Strona główna :: Forum dyskusyjne :: Moje konto ::.
Menu główne

O użytkowniku

Witaj Nieznajomy

Pseudonim
Hasło

albo...
 Zarejestruj się
jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś...

Członkowie:
Ostatni: Tiaranc
Nowych dzisiaj: 0
Nowych wczoraj: 0
Wszystkich: 1150

Na stronie:
Użytkownicy: 0
Goście: 63
Roboty: 1
Zespół: 0
Zespół online:

Nie ma nikogo z zespołu online!

Praca na temat technologii 3D
Sposoby i wskazówki...
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat     |##| -> |=|     Forum - strona głównaTechniki i sztuczki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojok040
Gaduła
Gaduła

PisanieNadesłano: Nd 13 lut. 2011 21:59    Temat wiadomości: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

Skoro sposoby to myślę, że jest to odpowiedni dział Puszczający oczko Jeśli się mylę proszę o przeniesienie.

Jestem uczniem gimnazjum i biorę udział w konkursie na referat dotyczący fizyki. Jako że interesuję się 3D napisałem prace na temat ogólnych zasad działania i prezentacji materiałów w 3D. Część jest w dużym, uproszczeniu, ponieważ dokładnie techniczne opisy nie są tu do szczęścia potrzebne.

Częściowo chciałem się też pracą pochwalić ("Patrzcie! Ja to napisałem") Bardzo szczęśliwy , ale jeśli ktoś ma czas i chęci to prosiłbym o opinie i wskazówki dotyczące tekstu i zawartości. Mam nadzieję że jest on ok.

[Link do pracy]

Obrazki specjalnie gorszej jakości, aby praca mniej ważyła...

Do organizatorów konkursu: Praca jest w całości moja, została tu umieszczona przez autora. Wykorzystywanie i rozpowszechnianie jej bez wiedzy i zgody autora zabronione.

Ostatnio zmienił(a) wojok040 dnia Cz 29 wrz. 2011 20:15, w całości zmieniany 2 razy
Powróć na górę
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Piernik
Maxi Gaduła
Maxi Gaduła

Skąd jesteś: Katowice

PisanieNadesłano: Wt 15 lut. 2011 14:25    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

Parę wskazówek:
pierwsze szkice stereoskopowe- koło XVI w.
pierwszy "zwierciadlany adapter stereoskopowy" zbudował Pan Charles Wheatstone w 1838r.
pierwszy pokaz stereoskopowy - Londyn w 1851r.
Także wstęp musi zawierać takie istotne informacje dotyczące historii stereoskopii:) Stereoskopia nie zaczyna się od anaglifów.
Dodaj jeszcze ciekawy efekt Pulfricha, a sam z Twojej pracy dowiedziałem się jakie są algorytmy z 2D do 3D Puszczający oczko Z graficznej strony to zrezygnuj z przerywanych ramek daj linie ciągłą lub bez z pogrubionym podpisem rysunku-oczywiście to tylko propozycja.

Ostatnio zmienił(a) Piernik dnia Śr 16 lut. 2011 0:18, w całości zmieniany 2 razy
Powróć na górę
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Fotogaleria
Piernik
Maxi Gaduła
Maxi Gaduła

PisanieNadesłano: Wt 15 lut. 2011 15:12    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

Ups dubel, Bardzo szczęśliwy sorki

Bielawski
Maxi Gaduła
Maxi Gaduła

Skąd jesteś: Krasnosielc

PisanieNadesłano: Wt 15 lut. 2011 17:23    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

Jestem pod wielkim wrażeniem Twojej wiedzy i sposobu jej przekazania. Gratuluję Ci pracy! Gdyby to ode mnie zależało zaliczyłbym ją na szóstkę. Jakbyś miał jakieś kłopoty z zaliczeniem, to powołaj się na mnie. :)Tomek
Powróć na górę
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Fotogaleria
wojok040
Gaduła
Gaduła

PisanieNadesłano: Pt 18 lut. 2011 15:21    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

@fOTON77: Fakt z historią 3D zacząłem od filmu pomijając to że wcześniej prezentowano nieruchome obrazy... Efekt Pulfricha, mimo, że jest ciekawy, (bardzo mnie zainteresowało jego działanie), ale ze względu na długość mojej pracy, zrezygnowałem z jego przedstawienia (i ze względu że jest to też efekt pseudo 3D), ale jeśli moja praca dostanie się do drugiego etapu konkursu, gdzie trzeba ją zaprezentować i starczy mi czasu to z pewnością o nim wspomnę, a może nawet zaprezentuję Puszczający oczko

Dziękuję za uwagi.

Piernik
Maxi Gaduła
Maxi Gaduła

PisanieNadesłano: Pt 18 lut. 2011 15:52    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

Efekt Pulfricha wpadł mi kiedy czytałem o algorytmach 2d z 3d to też pseudo 3d Bardzo szczęśliwy Rozsierdzony to tak żeby się przyczepić Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy ale tak na poważnie udało Ci się stworzyć na 13 stronach niezłą pigułkę 3D.
Teraz czekamy z niecierpliwością na wynik konkursu Puszczający oczko

POWODZENIA !!!

wojok040
Gaduła
Gaduła

PisanieNadesłano: Sb 19 lut. 2011 9:38    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

Dziękuję za dobre słowa. Nie jestem znawcą tematu 3D i to moje początki, ale mam nadzieję, że praca się przyda osobom totalnie zielonym w temacie i pozwoli im zrozumieć o co chodzi.

kerim04
Maxi Gaduła
Maxi Gaduła

Skąd jesteś: wrocław

PisanieNadesłano: Sb 19 lut. 2011 21:46    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

Dla mnie ekstra podziwiam dojzałośc pracy młodego człowieka.Pozdrawiam życzę sukcesu i czekam na wyniki konkursu tak3-maj.Mirek
Powróć na górę
wojok040
Gaduła
Gaduła

PisanieNadesłano: Sb 05 marca 2011 12:50    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

Dostałem się do II etapu konkursu. Teraz 17 III 2011 r.czeka mnie prezentacja pracy. Będę przygotowywał prezentacje multimedialną, ale też pokażę:

• fragment filmu w anglifowego w dwóch typach (zielono-czerwonym i żółto-fioletowym), wraz z okularami,
  • doświadczenie opisane w pracy (dot. anaglifu),
  • okulary z system RealD 3D - mam jedną sztukę, ale postaram się załatwić drugą, żeby pokazać co się stanie po nałożeniu na siebie filtrów dla lewego i prawego oka,
  • prosty lustrzany stereoskop (jak mi się go uda wykonać Bardzo szczęśliwy ),
  • kawałek standardowej taśmy filmowej 35 mm - żeby porównać to do standardowego kina.

Przy prezentacji powinno się pokazywać doświadczenia dotyczące pracy, ale w tym wypadku to trudne, więc będę prezentował to co mogę. Mam jeszcze pytanie dotyczące efektu Pulfricha. Czy ktoś próbował z tym doświadczeniem:

www.maius.uj.edu.pl/zm...nowisko=17

Czy ten efekt jest do zaobserwowania gołym okiem w warunkach domowych? Chodzi o to żeby to opóźnienie było widoczne, a nie że tylko powiem że "ono powinno być, ale go niestety nie ma" Bardzo szczęśliwy I jeśli nie mam okularów to czym mogę je zastąpić? Czy ciemne szkło np. z okularów przeciwsłonecznych wystarczy?

Na prezentację mam 7 minut. Może macie jeszcze jakieś pomysły co dodatkowo pokazać. Oczywiście wytłumaczę wszystko co jest w pracy plus to co napisałem...

• _________________
    Pozdrawiam wojok040.
    [Praca na temat technologii 3D]
    Powróć na górę
    andwal
    Maxi Gaduła
    Maxi Gaduła

Skąd jesteś: Olsztynek

PisanieNadesłano: Sb 05 marca 2011 14:37    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

Efekt Pulfricha najlepiej widać, podczas transmisji sportowych w telewizji.
    Trzeba przed lewym okiem albo przed prawym (w zależności od kierunku w jakim porusza się kamera) umieścić ciemną szybkę, może być od okularów przeciwsłonecznych. Efekt jest bardo czytelny.

Pozdrawiam
    Andwal
    Powróć na górę
    wojok040
    Gaduła
    Gaduła

PisanieNadesłano: Pn 07 marca 2011 23:04    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

I jeszcze jedno: szukam jakiejś efektownej stereopary, tak żeby efekt był bardzo widoczny, niestety nie potrafię patrzeć ani równolegle, ani krzyżowo, więc ciężko mi to ocenić, a potrzebuje czegoś fajnego do stereoskopu. Najlepiej żeby zdjęcia były wykonane pionowo. Trochę szukałem, ale liczę, że mi pomożecie. Wystarczy tylko jedna para (jak podacie więcej to się nie obrażę).

wojok040
    Gaduła
    Gaduła

PisanieNadesłano: Sb 19 marca 2011 17:45    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

I teraz mam bardzo dobrą wiadomość:
    zostałem laureatem XI edycji konkursu "Od Einsteina do..."

Puszczający oczko

Bielawski
    Maxi Gaduła
    Maxi Gaduła

Skąd jesteś: Krasnosielc

PisanieNadesłano: Sb 19 marca 2011 23:54    Temat wiadomości: Re: Praca na temat technologii 3D Odpowiedz cytując

Gratulacje!!!
    Powróć na górę
    Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
    Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat     |##| -> |=|     Forum - strona główna -> Techniki i sztuczki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
    Strona 1 z 1

Skocz do: